×

Kontaktní formulář

Zpráva:


Poskytnutí vámi zadaných osobních údajů je dobrovolné. Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat výlučně pro zpřístupnění obsahu našich webových stránek a nabídky produktů a služeb našeho spolku a nebudeme je předávat žádným třetím osobám ani předávat mimo území EU. Správcem osobních údajů je Asociace inspektorů nemovitostí, z.s IČ: 22759069, se sídlem: Za Pohořelcem 526/16, 169 00 Praha 6, zpracování osobních údajů je prováděno pro účely přímého marketingu v souladu s článkem 6 odst. 1 písm. f) nařízení GDPR. Vaše Osobní údaje budou k tomuto účelu zpracovávány po dobu neurčitou, do vznesení námitky proti zpracování v souladu s čl. 21 odst. 3 nařízení GDPR. Jako subjekt údajů máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu nebo výmaz a právo vznést námitku proti zpracování. Pokud vznesete námitku proti zpracování, Vaše údaje nebudou pro účely přímého marketingu nadále zpracovávány a nebudou Vám zasílány další nabídky a pozvánky.

+420 733 168 457

disp@ain.cz

Kontaktní formulář

Asociace inspektorů nemovitostí posílila a přijímá nové členy

Zpět na přehled

Služba inspekce nemovitostí je na českém trhu již pátým rokem. V minulých letech inspektoři odhalili závady za stovky milionů korun a prověřili více než 1 300 nemovitostí určených k prodeji. Asociace nemovitostí (AIN), která sdružuje inspektory v celé České republice, nyní rozšiřuje své řady. Nově do ní vstoupila společnost Nemoinspekt.

AIN sdružuje certifikované inspektory nemovitostí v celé České republice. Jejími prioritami je podpora a osvěta kupujících i majitelů nemovitostí, sdružování a vzdělávání inspektorů nemovitostí a obecně snaha motivovat realitní trh k solidním obchodním praktikám.

Nově do AIN vstoupila inspektorská společnost Nemoinspekt. "V Nemoinspektu máme v současnosti více než 25 kvalifikovaných inspektorů nemovitostí a pokrýváme všechny kraje ČR. Těší nás, že můžeme být členem Asociace inspektorů nemovitostí a plně věříme, že toto partnerství bude přínosné pro obě strany," říká Ing. Roman Sysel z firmy Nemoinspekt.

Služba inspekce nemovitostí se na českém trhu objevila zhruba před pěti lety. Jde o službu, která zjišťuje skutečný stavebně-technický stav nemovitosti, zjišťuje závady, které se v nemovitostech nacházejí, a informuje, jak s nimi zacházet či jak je odstranit. Profitují z ní všechny subjekty na realitním trhu, tedy kupující, prodávající i zprostředkovatelé realitního obchodu, jelikož nezaujatě informuje o skutečném stavu prodávané nemovitosti a v případě prodeje tak zároveň napomáhá reálně určit její prodejní cenu.

Mezi závady, se kterými se inspektoři nemovitostí setkávají, patří například problémy se statikou staveb, nosných a nenosných konstrukcí, poškození povrchů, závady spojené se zatékáním vody do nemovitostí, či s úniky tepla. Objevují ale i naprosto nevyhovující rozvody elektřiny, které v mnoha starších nemovitostech představují vážné bezpečnostní riziko.

Asociace inspektorů, jejíž členové nyní pokrývají zhruba 80 procent trhu, v současné době vítá i další zájemce o členství.

"Naším cílem je garantovat kvalitu a odbornost pracovníků, kteří inspekce nemovitostí v České republice vykonávají, dále je v oboru vzdělávat a nastavovat tak standard kvality inspektorů nemovitostí. V současné době plánujeme výrazně rozšířit řady svých členů a rádi v asociaci uvítáme další členy," upozorňuje Ing. Radim Mařík, předseda představenstva AIN.


25.4.2014

Autor: AIN

Exkluzivní partneři

    

    

     

Telefon

+420 733 168 457

Email

disp@ain.cz

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás zde