×

Kontaktní formulář

Zpráva:


Poskytnutí vámi zadaných osobních údajů je dobrovolné. Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat výlučně pro zpřístupnění obsahu našich webových stránek a nabídky produktů a služeb našeho spolku a nebudeme je předávat žádným třetím osobám ani předávat mimo území EU. Správcem osobních údajů je Asociace inspektorů nemovitostí, z.s IČ: 22759069, se sídlem: Za Pohořelcem 526/16, 169 00 Praha 6, zpracování osobních údajů je prováděno pro účely přímého marketingu v souladu s článkem 6 odst. 1 písm. f) nařízení GDPR. Vaše Osobní údaje budou k tomuto účelu zpracovávány po dobu neurčitou, do vznesení námitky proti zpracování v souladu s čl. 21 odst. 3 nařízení GDPR. Jako subjekt údajů máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu nebo výmaz a právo vznést námitku proti zpracování. Pokud vznesete námitku proti zpracování, Vaše údaje nebudou pro účely přímého marketingu nadále zpracovávány a nebudou Vám zasílány další nabídky a pozvánky.

+420 733 168 457

disp@ain.cz

Kontaktní formulář

Pozor na podezřele levné inspekce, varuje AIN

Zpět na přehled

Zájemci o dům nebo byt by si měli dát pozor na podezřelé nabídky slibující neobvykle nízké ceny inspekcí jejich nemovitosti. Varovala před tím Asociace inspektorů nemovitostí (AIN), podle které jsou takové nabídky stále častější. Nízká cena prý může signalizovat nekvalitní práci.

„Na trhu se objevují stavební firmy, které tvrdí, že lze inspekci pořídit za pár stovek navíc spolu s takzvaným energetickým štítkem, který je od ledna pro některé nemovitosti povinný. Skutečně vzdělaný inspektor s potřebným diagnostickým vybavením však vyjde zhruba od pěti až do 20 tisíc korun v případě většího objektu," upozornila asociace.

Taková zběžná kontrola prý závažné vady stavby odhalit nedokáže. „Domnívat se, že průzkum nemovitosti pro účely energetického štítku odhalí například vadnou nosnou konstrukci střechy nebo riziko zatékání do suterénu, by bylo bláhové," poznamenal Tomáš Šimon z představenstva A­IN. Inspekci, při níž jde o systematické vyhledávání potenciálních vad, má podle AIN provádět školený a certifikovaný inspektor. Tedy někdo, kdo se dlouhodobě zabývá vadami a poruchami staveb, nebo kdo alespoň absolvoval školení na vyhledávání vad a složil příslušné zkoušky. „Běžný stavař (například projektant či energetik) nemá často potřebné znalosti ze všech oborů, které inspektor hodnotí a prověřuje," dodala asociace.

Snaha ušetřit se zájemcům o nemovitost nakonec nemusí vyplatit. „Ušetřit na inspekci pár tisícovek a nepřizvat si ke koupi nemovitosti skutečného certifikovaného odborníka může znamenat v konečném důsledku ztrátu statisíců v případě, kdy si lidé koupí dům, na kterém se časem projeví skryté vady," upozornil Pavel Štáf z představenstva A­IN.


9.8.2013

Autor: AIN

Exkluzivní partneři

    

    

     

Telefon

+420 733 168 457

Email

disp@ain.cz

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás zde